Novinky

arr3Krásné kalendáře 2020V nabídce máme nyní krásné kalendáře na nový rok 2020. Vybrat si můžete ze dvou druhů: kalendář s...

 

 

 

KONTAKTY

Amitaya s.r.o.
Kurkova 1212/2
182 00 Praha 8
tel: +420 245 009 287
info@amitaya.com
Místo osobního odběru:
Čajovna Dharmasala, Peckova 15, Praha 8 - Karlín

O NÁS » FIREMNÍ FILOSOFIE
Amitaya s.r.o.

Nejsme klasický obchod. Jsme cestovatelé a volnomyšlenkáři, prodej věcí z Nepálu pro nás není zdrojem obživy. Chceme touto cestou smysluplně finančně podpořit lidi na druhém konci světa, a lidem v Čechách zase zprostředkovat věci, které sami máme rádi. Prodeji se věnujeme v malém objemu, ve svém volném čase. Firma se časem možná rozroste, kdo ví :-) zatím jsme ale rozhodně spíš malý projekt než klasický business.

 

Trade, not aid

Naše firemní filosofie se dá shrnout pod heslem „trade, not aid“. Nápad prodávat v ČR tibetské řemeslné výrobky vznikl na základě našich četných cest do Nepálu, Indie a Tibetu, kdy nás deky hřály a také jsme se dost napřemýšleli o tom, jak přispět k obohacení tamních ekonomik, a zároveň v lidech neposilovat mentalitu natažené dlaně. Náš dodavatel je jednotlivec, drobný podnikatel, nikoli velká firma či organizace. Je pro nás velmi důležité jednat s ním jako s rovnocenným obchodním partnerem, ne jako s příjemcem charitativní pomoci. Věříme, že tím přispíváme k celkovému zdravému a normálnímu fungování tamní ekonomiky (nenabízíme pomoc ale obchod). Nesledujeme, co se děje v celém "životopise“ našeho zboží krok za krokem a neklademe si nároky na to, kolik peněz má dostat výrobce. Nejsme fair trade. Prodej dek nás neživí, je ale koncipován tak, aby si vydělal sám na sebe (tzn. na české daně, veškeré poplatky spojené s distribucí, nezbytnou reklamu). Nechceme draze prodávat líbivý příběh, raději prodáváme kvalitní zboží, které máme sami rádi.