Tibetské deky  Rukodělné výrobky z Himalájí   

Ručně tepané tibetské mísy:


TIBETSKÁ KULTURA
Oblékání, barvy a vzory

V tibetské estetice je tradiční používání velmi výrazných barev a jejich odvážné kombinování na špercích, látkách, doplňcích. Na náhorní planině, jejíž vzhled se dá výstižně popsat souslovím "maximum minimalismu", lidé během staletí získali a rozvinuli zalíbení v barevných odstínech a jejich kombinacích hodných peří pralesního papouška. Barvy a vzory dek, které prodáváme, jsou vlastně ještě celkem konzervativní :-)
Mohli bychom napsat ještě spoustu slov, ale raději jsme sem vložili tuhle písničku, ta Vám Tibet zprostředkuje téměř všemi smysly.

Tibet v Čechách

V Čechách existuje řada organizací, zabývajících se tibetskou kulturou, Tibetem nebo tibetskými uprchlíky. Většinou se zaměřují na charitativní či jinou pomoc, a na šíření informací o tibetské kultuře. Díky těmto organizacím a lidem, kteří v nich pracují, můžete například jet jako dobrovolníci do Malého Tibetu či Nepálu, nebo adoptovat na dálku. Můžete přijít na oslavu tibetského nového roku, ochutnat tam tibetskou kuchyni nebo se připojit k buddhistické meditaci. Můžete přijít na koncert tibetských zpěváků, na přednášku nebo na promítání filmů.

Nabízíme Vám odkazy na několik takových organizací:

http://potala.cz/

http://www.namastenepal.cz/cz/menu/

http://www.protibet.org/

http://www.lungta.cz/

http://www.brontosaurivhimalajich.cz/uvod-verejnost