Thangka (resp. zde samotná malba na plátně) s tématem Držitele Diamantu (Dordže Čhang/ Vadžradhara).
Malba byla vytvořena buddhistickou tamangskou dílnou v Boudhanatu.
Obrazy které nabízíme jsou skutečné thangky které po provedení příslušných rituálů mohou sloužit např. i v buddhistické praxi (dílna spolupracuje s několika mnichy).
Dordže Čhang symbolizuje osvícení, zvonek a dordže v jeho rukách sjednocení soucitu a moudrosti, prostoru a radosti, ženského a mužského.
Thangky jsou svinovací malby či tapisérie se objevují ve všech školách tibetského buddhismu. Najdete je ve všech klášterech a mnoha domácnostech, kde mohou být součástí oltářů či jen volně viset na stěnách. Thankgy bývají vsazené do dekorativního textilního rámu (bordury) a nejčastěji obsahují obrazy buddhů, tak i jidamů (osobních božstev), ochránců dharmy, lokálních božstev, mandal či čhangčhubsempů (sanskrtsky bódhisattvů) a podobně. Mimo to jsou některéthangky zaměřeny například na svůj léčebný účinek a jiné jsou zase inspirovány eposem o Gesarovi. Často jsou k vidění i výjevy ze života významných mistrů, postav tibetského buddhismu a velmi populárním tématem je i tzv. Koleso života (sans. dharmačakra, tib. srid pa'i'khor lo) zobrazující všech šest stavů existence pod vlivem síly našich skutků a plodů - světa koloběhu, tj. sansáry. Slovo "thangka" bychom tak mohli nejlépe přeložit jako "svitek-záznam", a to buď události, pravdy či jako připomínku trvalé přítomnosti zobrazené osoby.